Gelişmiş Arama

Reklamlar

Akıllı telefon Sarjım cabuk bıtıyor desen buyrun :D

Başlatan Emir, 26 Kasım 2015, 16:11:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba.

"Tüm gün elimizden düşürmediğimiz cep telefonumuzun şarjı keşke hiç bitmese!" Dediğinizi duyar gibiyiz. Bu şimdiki teknolojiyle pek mümkün değil ama cep telefonu şarjının dayanabileceği süreyi uzatmak mümkün.

İşte size basit bir iki çözüm önerisi:

Ekran parlaklığını düşürmek, ilk başta akla gelen ve en etkin yöntemlerden biri. Üstelik kimi cihazlarda yer alan otomatik parlaklık ayarıyla, ortam ışığına uygun parlaklığı daha az pil tüketerek yakalayabilirsiniz.

Kablosuz internet bağlantısı ve Bluetooth gibi o an kullanmadığınız özellikleri kapatarak yine şarjınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon ayarlarından ekran parlaklığını düşürmek veya ekran kilidi için en kısa süreyi seçerek otomatik ekran kilidini ayarlamak da cep telefonu şarjınızın daha çok dayanması için bir yöntemdir. Konum servisini kullanan uygulamalar belirli aralıklarla lokasyonunuzu sorgulamak için arka planda çalışırlar.

Uygulamaları kullanmadığınız zaman kapatmanız da etkili olacaktır. Tüm bu önerilerin işe yaraması için en önemli etken kullandığınız batarya ve şarj cihazının orijinal olmasıdır. Telefonunuzu en verimli şekilde kullanmanız
dileğiyle,

Video anlatım ıcın Lütfen





Linkback: Akıllı telefon Sarjım cabuk bıtıyor desen buyrun :D Mesajı Paylaş


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,047 
  • Samsung İpuçları & Püf Noktaları
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter