Reklamlar

Tüm Mtk Telefonlar Root Yapma-Cwm Kurma-Yedek Alma-Root İsteyen Apklar

Başlatan G€RM@NBOYS, 03 Temmuz 2015, 20:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Öncelikle konuya başlarken her satırı her ayrıntıyı sırasıyla dikkatlice okuyup sırasıyla yapmanız, işlemlerin doğruluğu ve sağlıklı biçimde olması açısından önemlidir. Burada anlatılanların sonucunda sizlerin yapabileceği her hangi bir hatadan dolayı oluşabilecek zarardan ben ve site sorumlu tutulamaz. Sizler işlemleri doğru biçimde yaparsanız sorun kesinlikle çıkmayacaktır zaten.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Diğer anlatımların aksine ben farklı bir yol ve farklı bir anlatım seçerek konuyu devam ettireceğim, bu yüzden buna ne gerek var şöyle de yapılır gibisinden yorum yapmayınız, anlattığım şekilde adımları takip etmenizin her şekilde faydası var.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]BAŞLAMADAN ÖNEMLİ İPUÇLARI:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Telefon ile yapacağınız her sistemsel işlem için aşağıdaki satırları yapıp yapmadığınızı kesinlikle kontrol etmenizde fayda var;

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-Root yapma, yedek alma, rom yükleme v.s işlemleri yapmak için telefon şarjınızın her seferinde en az %80 olmasına özen gösterin. (Bu kısmı önemli ekranda görünen yüzde her zaman sizi aldatır, telefonu kapatın bataryayı telefondan ayırıp beş saniye sonra takın ve telefonu açın şarj yüzdesinin düştüğünü göreceksiniz. Bu yüzden işleme başlamadan önce gerçek şarjınızın ne kadar olduğundan emin olun)
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2-Bilgisayar ve Telefon arasında bağlantı kuran USB kablonuzun arızasız olmasına ve telefonunun usb girişine sağlam bağlandığına kesinlikle emin olun. Bilgisayar üzerinden sistemsel veri senkronu yada yazılım yüklenmesi gibi durumlarda kablo hayati önem taşır, en ufak kesinti telefonunuzun Brick olmasına yada farklı arızalar meydana gelmesine sebep olur.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]3-Yaptığınız ve ya karar verdiğiniz işlem ne olursa olsun öncelikle acele etmeden araştırıp farklı sorunlara önerilere baktıktan sonra, olabilecek senaryolar için hazırlık yaparak işleme başlayın. Yapmak istediğiniz işlemin talimatlarını işlem sırasında sırayla değil, işleme başlamadan önce okuyarak anlamaya çalışmanız işlemin yapılışı esnasında oluşabilecek hataları minimuma indirecektir.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]4-Telefonunuzun rom,program ve imei gibi yedeklerini muhakkak bir bilgisayarda yedekli tutun, ileride kendiliğinden dahi oluşabilecek hasarlarda garantiniz olur. Birazdan bunlarında nasıl yapılacağı konusunda anlatımda bulunacağım.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]5-En önemlisi bilgisayar ve telefon arasında sistemsel bir işlem yaparken elinizde olmayan bir olayı, elektrik kesilmesi riskini her zaman aklınızda bulundurun, bu gibi bir olay kesinlikle telefonunuzun açılmamasına yada geçici olarak arıza vermesine neden olacaktır.  
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]6-Telefonunuz root yetkisi aldıktan sonra bir çok değişilik yapmak isteyeceksiniz, özellikle sistem uygulamaları üzerinde ve görsel sistem değişikliklerinde, değişiklik yapacağınız uygulamanın muhakkak bir yedeğini Sd karta yada bilgisayarınıza almadan işleme başlamayın. Aksi halde telefonunuzun hata vermesine, kararsız çalışmasına ve hatta hiç açılmamasına neden olacak bir durumla karşılaşabilirsiniz.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Şimdi başlayalım; öncelikle telefonumuzu rootlayacağız, hem forumda hemde farklı kaynaklarda onlarca exe ve apk olarak root programı mevcut olmasına rağmen benim kullanacağım programın root yapmayacağı telefon yok, bu yüzden işlem kesin netice ile sonuçlansın diye bu programı kullanacağız. QQPhoneManager programı çince ancak sadece benim anlatacağım kısımları kullanarak hareket edeceğiz işlem bitince başka bir yeri kurcalamayacağız çünkü programın sistem ayarları değiştirme ve sıfırlama gibi özellikleri var sakın merak edip kurcalamayın.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Öncelikle telefonumuzu bilgisayara tanıtacak driverleri indirip rar dosyası içindeki install.bat dosyasına tıklıyoruz. Bu arada telefonumuzu bilgisayara bağlamış olmamız lazım. 

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Driver İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 800x412 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x257]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]QQPhoneManager İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Programı indirip kurduk ana açılış ekranı böyle ve telefonunuzu hemen tanımış olması lazım;


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 800x568 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x355]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Biz burada yukarıdan üçüncü seçeneğe tıklayacağız ve sol alttaki çanta simgesine, sonra 3 numaradaki KingRoot yazan kısma.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 800x567 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x354]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Burada yaklaşık 5 dakika kadar programın modülü indirip kurmasını bekleyeceğiz, indirme bitince program otomatik açılmazsa tekrar KingRoot yazan kısma tıkladığınızda Root penceresi açılacaktır. Bu arada programın bu arayüzünde yedek alma, fabrika ayarlarına dönme, rom yükleme gibi bir çok seçenek var size tavsiyem kurcalamayın. 


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 800x597 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x373]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Açılan pencerede Root yazan kısma tıklayıp hiç bir şeye dokunmadan 30 saniye kadar bekliyoruz ilerleme çubuğu dolduğunda telefon otomatik yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında programlarınız arasına Kinguser adında bir uygulama kurulmuş olacak bu SuperSu uygulaması ile aynı yani ayrıca kurmanıza gerek yok.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resmin buyuk halini gormek icin tiklayiniz.

[img=280x500]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu uygulama ile işimiz yok, root izni isteyen uygulama olduğunda izin uyarı ekranı açıldığından dolayı şimdilik uygulamanın detaylarına girmeyeceğim ancak bilmenizde yarar var bu uygulama ile tekrar telefonu bir tıkla unroot yapabiliyorsunuz. Artık telefonumuz rootlu hayırlı olsun, telefona hasar vermeden rom yükleme arayüzde değişiklik yapma, sistem ayarlarıyla oynama ve daha bir çok şeyi yapma yetkiniz var.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Şimdi sırada turuncu renkte olan ve işlem kısıtlılığı bulunan Recovery modumuzu Cwm mod ile değiştirmeye. Cwm mod nedir detaylarına girmeyeceğim, aşağıdaki linklerde Tekyürek adminimizin hem anlatmış hemde kurulum detaylarını vermiş isterseniz bu konudan yola çıkın isterseniz konuya devam ederek kendi Cwm kurulumuzu yapalım.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu arada Recovery mod zenginliği bakımından her biri ayrı bir başlık ve detaylı bir anlatım istediğinden biz sadece clockworkmod recovery kurulumunu anlatacağız. Recoveryler Clockworkmod Recovery, Clockworkmod Touch Recovery, Team Win Recovery Project (TWRP), Philz Recovery, Devil Dual Recovery ve bir kaç tane daha farklı modla karşımıza çıkmaktadırlar, her bir romun yüklenmesinde bu modların ayrı ayrı görevleri vardır ancak biz sadece en kullanışlı ve sorunsuz olan Clockworkmod Recovery'i kuracağız. Yazılımcının kendisine ait Rom Toolbox adında bir programı mevcut olmasına rağmen MTK işlemcili telefonlarda bu program ile recovery kurmak mümkün olmuyor bu yüzden biz rootlu telefonumuza farklı bir yolla kuracağız.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Telefonunuzun normal Recovery modu bu renktedir ve rom yükleme, mod flaşlama gibi bir çok işlemi bununla yapamazsınız.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Şimdi Mobile Uncle Tools programını indirip telefonumuza kurarak Cwm mizi flaşlayacağız. İsterseniz buradan indirip apkyı kurun tada Google Play üzerinden indirip kurulumu yapın.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Mobile Uncle Tools İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Google Play Linki:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Programı açmadan önce aşağıdaki recovery dosyasını indirip telefonunuzun hafıza kartına atın, burası önemli hafıza kartında olması gerekiyor aksi halde program bulmayacaktır.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Recovery.img Linki:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Programı açtığınızda ilk olarak sizden root izni isteyecektir, Authorize deyip geçin. Programın detayları ve kullanım alanı geniş bu yüzden bu detaylara girmeyeceğim. 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Açılan ekranda Recovery Update yazan yere tıklıyoruz ve program daha önce Sd Karta atmış olduğumuz recovery.img dosyasını en üstte hemen buluyor.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resmin buyuk halini gormek icin tiklayiniz.

[img=317x500]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]recovery.img dosyasına tıkladığınızda sizden Recovery dosyasını flaşlamak isteyip istemediğinizi ve daha sonra recovery modda telefonu başlatıp başlatmamak istediğiniz soracak her iki soruyada evet deyip geçin.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 592x387 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x326]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu işlemden sonra flaşlama yapılacak ve telefonunuz her hangi bir sorun olmazsa Cwm modu aşağıdaki resimdeki gibi yüklenmiş olacak açılacaktır. 


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resmin buyuk halini gormek icin tiklayiniz.

[img=373x500]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu ekranda yedek alma geri yükleme, rom veya mod flaşlama, telefonu fabrika ayarlarına yükleme, veri temizleme, sd karta bölüm oluşturma, yeniden başlatma gibi işlemler yapabilirsiniz. Biz öncelikle telefonumuzun sağlam bir yedeğiniz alacağız. Buradan almış olduğunuz yedek o an telefonunuzda bulunan tüm ayar, program ve sistem yedeğinizi barındırmaktadır.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Yedek işlemine başlamadan önce uyarıları dikkatle okuyup öyle başlayınız aksi halde tekrar tekrar yapmak zorunda kalıp zaman kaybedersiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-Alacağınız yedek telefonunuzdaki verilere bağlı olarak boyut açısından farklılık gösterecektir ve bu verinin boyutuna bağlı olarak yedek alma işlemi süresi uzun yada kısa olacaktır.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2-Şarjınızın %40-50 den az olmamasına dikkat edin.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]3-Yedek direk olarak Sd karta alınmaktadır farklı bir noktaya alınması söz konusu değildir, bu yüzden Sd kartınızda en az 4-5 gb boş alan olduğundan emin olduktan sonra işleme başlayınız.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]4-Sağlıklı biçimde yedek aldığınızdan emin olduktan sonra Sd kart içerisindeki yedeğinizi klasörü ile birlikte bilgisayar ortamına muhakkak yedekleyiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Recovery moddayken Ses açma ve kapama tuşları hareket etmenize Power ise seçmenize yani onay vermenize olanak sağlar. Seçenekler arasında Backup and Restore üzerine gelip onaylayın. Daha sonra açılan menüde Backup seçin ve onaylayın. Bu aşamada yedek alınmaya başladı ve bu verilerinizin boyutuna göre maksimum 10 dakika kadar sürmektedir. Yedek alma işlemi sorunsuz tamamlandığında aşağıda resimdeki gibi  Backup Complete uyarısı alacaksınız.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resmin buyuk halini gormek icin tiklayiniz.

[img=424x500]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Reboot system now diyerek telefonu yeniden başlatın, telefon açılınca dosya yöneticiniz vasıtasıyla Sd kart içerisine girerek sırasıyla /clockworkmod
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]/backup
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]/2014-04-06.18.16.35 (bu sizde yedek aldığınız tarihtir örnek verdim ben)

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]girdiğinizde aşağıdaki gibi dosyaların bulunduğu bir yedekleme bulacaksınız.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bunlar sizin telefonunuzun yedek dosyaları, şimdi bu dosyaları clockworkmod klasörüyle birlikte bilgisayarınıza aktarın ki yedeğiniz daha sonra bir sorun olduğunda elinizin altında olsun. Önemli uyarı geri yükleme yapabilmek için kesinlikle dosya ve klasör isimleriyle oynamayın, değişiklik yapmayın. Geri yükleme esnasında md5 hatası alanlar yada farklı sorunlar yaşayanlar konu altından yazarlarsa yardımcı olmaya çalışırım.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Telefonumuza root yaptık, cwm kurduk ve cwm ile yedeğini aldık, bu işlem sırasına gelene kadar dahi anlatmakla bitmeyecek yüz binlerce konu var takdir edersiniz ki. Mtk işlemcili replika telefonlara Aosp yada Custom rom yükleme gibi detaylı derin bir konuyu farklı bir başlıkta kendi telefonum üzerinden anlatmaya çalışacağım. Şimdilik sizlere rootlu telefonumda kullandığım faydalı uygulamaları anlatıp paylaşarak sizlerinde faydalanmasını sağlayacağım.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-Rom Toolbox Pro:


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 600x450 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x375]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Rom Toolbox Pro İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Google Play Linki (Lite Sürüm):
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Rom Toolbox isimli uygulama.Rom Toolbox genel olarak değerlendirmek gerekirse hepsi bir arada denebilecek bir uygulama.bir çok işlevi bir çok görevi ve birden çok uygulamanın tek bir çatı altında toplanmış olması bence süper.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Öncelikle uygulamanın yaptığı işi Sistem Modifikasyonu olarak adlandırabiliriz.Uygulamayı açtığınız zaman şık ve sade bir arayüz ile karşılacaksınız.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Uygulama Dili İngilizce olup sadece ROOT edilmiş cihazlarda kullanılabilir.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Uygulama temel olarak üç bölüme ayrılmış.Bu bölümler sırasıyla şunlardır.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-TOOLS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2-PERFORMANCE
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]3-INTERFACE

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-TOOLS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenek altında sunulan görevler ise şunlardır;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ROM MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]APP MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ROOT BROWSER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]SCRİPT
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]TERMİNAL EMULATOR
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AD BLOCKER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AUTO START MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]CONFİGURE Apps2SD
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]REEBOTER

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ROM MANAGER:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Rom Manager sekmesine tıkladığınız an yine karşınıza üç kısımdan oluşan bölümler çıkacaktır.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bunlar sırasıyla;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]*MANAGE
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]*ROM LİST
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]*RESTORE

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]MANAGER:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Manage sekmesine tıkladığınız zaman yapabileceğiniz birden çok işlem vardır.Bu bölümde yapabileceğinizişlemler şunlardır.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]1-)REBOOT RECOVERY seçeneği ile cihazı yeniden başlatıp otomatik olarak Recovery Mod'da açabilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2-)Backup Rom seçeneği ile cihazınızın sistem yedeğini alabilirsiniz.Bunu cihazına Clockwork Mod kuramayanlar için öneririm.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]3-)Install rom seçeneği ile cihazınızın hafıza kartında bulunan .zip uzantılı Rom ları yükleyebilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]4-)Wipe Options ile [Wipe Data-Wipe Cache-Wipe Dalvik-Cache-Wipe Battery Stats] bu seçenekleri kullanarak cihazınıza komple bir temizlik yapıp temiz bir sistem kurulumu yapabilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ROM LİST:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenek ile cihazınıza uygun tüm romları görüntüleyebilir dilerseniz bunları indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.[Dikkat RİSKLİDİR]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]RESTORE:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Restore seçeneği ile cihazınızda daha önce almış olduğunuz Yedekleri tekrar geri yükleyebilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]APP MANAGER:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Uygulamanın bu kısmında Marketten indirdiğiniz uygulamaları[Downloaded] bölümünden ;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızda ki tüm uygulamaları [All Apps] bölümünde ;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızda ki çalışan uygulamaları [Running Apps] bölümünde ;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızda hafıza kartınıza attığınız uygulamalar var ise [On SD Card] bölümünde ; görebilirsiniz ve her bölümün kendine ait işlevlerini kullanabilirsiniz.Şöyle ki;

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızda ki çalışan uygulamaları durdurabilir,hafıza kartınıza attığınız uygulamaları telefon hafızasına taşıyabilir,tüm uygulamalar bölümünde ki uygulamaları ise hafıza akrtına taşıyabilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Ayrıca bu bölümde var olan [System Apps] bölümünde sistem uygulamalarını silebilirsiniz.[DİKKAT RİSKLİDİR]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ROOT BROWSER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenek [Root Exloper] isimli dosya yöneticisi ile aynı işlevi görmektedir.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]SCRİPTER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]TERMİNAL EMULATÖR
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Scripter kısmına girdiğiniz zaman burada yapabileceğiniz işlemler CPU nuzun genel olarak özelliklerini öğrenebilir,cihazınızın genel özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Terminal Emulatör ise cihazınızda yüklü olan Terminal Emulatör ile aynı işlevi görmektedir.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AD BLOCKER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenekte ise cihazınızın internet güvenliğini sağlayabilirsiniz.[+18 yetişkinler için-Kumar] gibi siteleri bu bölümde engelleyebilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AUTO START MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızı ilk başlattığınız anda otomatik olarak açılan uygulamaları buradan düzenleyebilirsiniz.İstediğiniz uygulamayı otomatik başlatabilir istemediğiniz uygulamayı başlatmayabilirsiniz. [DİKKAT RİSKLİDİR]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]CONFİGURE Apps2SD
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenekte ise Apps2SD uygulamasını configure edebilir yani iyileştirebilirsiniz

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]REEBOTER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızda yaptığınız değişiklikleri cihazınızı yeniden başlatarak uygulamaya koyabilirsiniz.Bunun için Rom Toolbox bize kısa bir yol vermiş.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Şimdi uygulamamızın ikinci ve en riskli olan bölümü [PERFORMANCE] bölümüne gelelim.Bu bölüme girdiğiniz zaman yine uygulama bize alt seçenekler vermiş bulunmakta.Bu alt seçenekleri sıralarsak ;

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]CPU SLİDERS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]build.prop TWEAKS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]build.prop EDİTOR
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AUTO MEMORY MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]SD BOOST
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]SYSCTL TWEAKS

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]CPU SLİDERS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu seçenekte yapabileceğimiz tek bir işlem vardır o da OVERCLOCK.İşlemcimizin Kernel'inin verdiği maximum değer kadar işlemcimizin saat hızını yükseltebiliriz.İki seçenek çıkmaktadır.Bunlardan biri [MAX CPU] cihazınızın işlemcisinin çıkabileceği maximum değer [MHZ-GHZ] ikincisi ise [MİN CPU] bu da cihazınızın işlemcesinin boşta iken çalıştığı CPU hızını göstermektedir.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][ÖNEMLİ NOT:Bu işemlerden anlamayanların yapmamaları tavsiyedir.Aksi takdirde cihazda çözülemiyecek DONANIMSAL sorunlar oluşturabilirsiniz]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]build.prop TWEAKS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]build.prop EDİTOR
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Tweaks seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza LCD Density ve Scan Interval adı altında iki seçenek gelecek.Bu kısım ile oynamamanızı tavsiye ediyorum.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]EDİTOR kısmında kısmında ise [build.prop] dosyasını editleyebilir yani düzenleyebilirsiniz.Nedir bu Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.prop cihazınızın Ayarlar Bölümünde bulunan Telefon Hakkında ki kısmın sistemsel dosyasıdır.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]AUTO MEMORY MANAGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu kısımda cihazınız hangi uygulama-oyun-sistem dosyası...vs ne kadar ram kullanıyor onu görebilirsiniz.İsterseniz [kullanıcıya göre] istediğiniz uygulamaya istediğiniz Ram miktarını da ayarlayabilirsiniz. [NOT:Bu işlemi yaptığınız takdirde uygulamalarda DONMA-KAPANMAYA ZORLA...vs sorunlar çıkabilir]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]SD BOOST
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Uygulamanın bu bölümünde cihazınızın hafıza kartının saniye de ki yazma hızını yükseltebilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][Not:Hafıza kartının boyutuna ve CLASS kısmına göre değişikli gösterir]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Şimdi ise benim en sevdiğim en hoşuma giden [INTERFACE] bölümüne gelelim.İnterface bölümünde neler yapabiliriz ;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Cihazınızın yazı tipini değiştirebilir,Boot Animasyonunu değitirebilir,Cihazınızın var olan İconlarını değiştirebilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Yine uygulamanın bu kısmında alt seçenekler sunulmuş.Bunlar sırasıyla şu şekildedir:

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]FONT İNSTALLER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]BOOT ANİMATİONS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]İCON CHANGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]THEME CHOOSER THEMES

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]FONT İNSTALLER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Uygulamanın bu bölümünde 150 den fazla yazı tipi bulunmaktadır.Ayrıca bu bölümü ilk açtığınız zaman sizden download için izin ister ve izin verdiğiniz takdire 100 den fazla + olarak font indirir.[Download yapmanız tavsiyedir.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]BOOT ANİMATİONS
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]
Bu seçenekte ise cihazınızın başlangıç animasyonunu değiştirebilirsiniz.100 den fazla Boot Animasyon içeren bu bölümde Download izni verdiğiniz takdirde + olarak 20 ile 150 arasında Boot Animasyon indirir.[Download yapmanız tavsiye edilmez.Çünkü download yaptığınız takdirde bunlar telefon belleğine kayıt olur ve lüzumsuz yere sistemde yer kaplar.][/size][/color]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]ICON CHANGER
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Benim en sevdiğim kısım ise burası.Bu bölümde neler yapabilirsiniz.Bu bölümde değiştirebileceğiniz iconlar şunlardır;
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2G-3G-4G-Edge-ADB-Battery-Download-GPS-Sinyal-USB-Titreşim-Voice Mail ve Wifi simgelerini istediğiniz bir simge ile değiştirebilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Ayrıca Status Bar[Cihazınızın üst kısmında bulunan aşağı-yukarı sürüklenebilir kısım] buranın rengini değiştirebilirsiniz.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]THEME CHOOSER THEMES
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Eğer ki cihazınızda launcher olarak bu uygulamayı kullanıyor iseniz bu uygulamanın temalarını kolayca aktif Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap ayrıca bu kısımda
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]100 den fazla tema da bulunmaktadır.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Ayrıca uygulamanın PERFORMANCE bölümünde yapacağınız işlemler risklidir.İşlemlerden anlamayanların yapmamaları rica olunur.Son olarak da INTERFACE bölümünü kullanacak olanlar istedikleri
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]seçeneğe tıkladıktan sonra ilk olarak DOWNLOAD seçeneğine tıklayıp daha sonra INSTALL etmeleri gerekmektedir.[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]2-Swapper for Root:

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Swapper for Root İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Google Play Linki:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Swapper for Root ile ramınızı arttırın. (Kerneli orjinal linux gibi kullanıp swap yapılmasını sağlıyor. Bu da istersek rami 4 gb bile yapabileceğimiz anlamına geliyor. Dikkat : SD kartın ömrünü kısaltır.) Yapmanız gereken tek şey ayırmak istediğiniz sanal boyut miktarını girerek işlemi onaylamak. Benim tavsiyem 2 Gblık bir alanı geçmemeniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] 


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]3-Lucky Patcher:


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 600x450 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x375]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Lucky Patcher İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Android sistem uygulamalarının önde gelenlerinden birisi, olmayı başaran Lucky Patcher size uygulamalardaki reklamları kaldırma, programların izinleri değiştirme, uygulamaların lisans doğrulamalarını kaldırma ve daha birçok konuda yardımcı olan oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Lucky Patcher aynı zamanda uygulamalarda çıkan reklamları da engeller. Peki bunu nasıl yapacaksınız Lucky Patcher i açıp hangi uygulamanın reklamlarının engelleneceğini seçin ardından o programın internet kullanması engellenerek reklamlarda de aktif edilmiş olacak. Uygulama Türkçe dil desteği de sunuyor ve bu yüzden kullanımı son derece kolay olacaktır sizin için.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] 

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]4-Nitrality:

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Nitrality İndir Google Play:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Açık kaynak kodlu, verilerinizi SGS 1/2 yöntemini kullanan bütün diğer araçları tek bir yerde yedeklemek için tam donanımlı bir araç.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu uygulama aşağıdakileri yapmanızı sağlar:
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Yükleme / Kaldırma, Gizli Kodlara Kolay Erişim, etkinleştirme / devre dışı bırakma, Öngörüntüler silme, CSC Kodu değiştirme, efs Yedekleme / Geri Yükleme, Pil Tarihi, Pil Bilgisi, Kullanım İstatistikleri, Ekran Çözünürlüğü değiştirme, Uygulama Ölçekleme Çok DPI desteğini etkinleştir, Popup Animasyon Hız değiştirme, Animasyon Değişim Hızı değiştirme, Animasyonları açıp/kapatma, Yedekleme ve Geri Yükleme - CWM Müdürü, Kurtarma içine yeniden başlatma, Yedekleme Sistemi, Sistem Geri Yükleme, Yedekler Silme, Flaş CWM ZIPS (Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap, çekirdek ya da temalar)


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]5-Swift Reboot:

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Swift Reboot İndir Google Play:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu uygulama kısaca telefonunuzun güç düğmesini kullanmadan (aynı zamanda bozulmasını da  geciktirir) telefonu yeniden başlatma, kapatma, recovery modda açma, download modda açma ve ekranı kilitleme gibi işlemleri size zahmet vermeden yapmanızı sağlayan başarılı bir uygulamadır.[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]6-System App Remover:

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif] Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]System App Remover İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Google Play Linki:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Hangi uygulamaları kaldırabileceğinizi, hangi uygulamaların kaldırılmamasını gösteren 
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]System App Remover sayesinde rootlu cihazınızda yer alan sistem uygulamalarını kolaylıkla kaldırabilirsiniz.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]7-Titanium Backup Pro:


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 721x800 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=451x500]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Titanium Backup Pro İndir:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Google Play Linki:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Akıllı telefonlar artık bizim kişisel bilgisayarlarımız oldu. Koskoca bir gün boyunca yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarda, bir sürü uygulamamız ve bir sürü de kişisel dosyalarımız bulunuyor. Eğer telefon değiştirirsek ya da format atacak olursak ne yapacağız? Tüm bu verileri yeniden mi kuracağız?

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Akıllı telefon piyasasının en büyük oyuncularından iOS, yedekleme işlemini otomatikman gerçekleştiriyor. iTunes üzerinden bilgileriniz heran işleniyor.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Fakat diğer bir büyük mobil işletim sistemi Android ise böyle bir yedekleme sistemine sahip değil. GMail üzerinde kişilerinizi yedekleyebiliyorsunuz. Market hesabınızdan indirdiğiniz uygulamaları, tekrar da indirebiliyorsunuz. Ama bu şekilde uygulamaları ve uygulamaların kayıt dosyalarını yedekleyemiyorsunuz. Yedekleme için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyuluyor. Bizler de bu işlem için Titanium Backup programını seçtik. Program ücretli fakat ücretsiz versiyonu da bu işlemi yapabiliyor. Tabi telefonunuzun rootlu olması da gerekiyor. Onu da hatırlatalım. Giriş kısmını fazla uzatmadan, Android telefonumuzu yedeklemeye başlayalım. Titanium Backup programını telefonumuza kurduk ve menüden açıyoruz. Programın ana sayfası sizlere karışık gelebilir. Fakat endişelenmeyin.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Ana ekranda beklerken telefondaki menü tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ayarlardan toplu işlemleri seçiyoruz. Toplu işlemleri açıktan sonra, yedekleme işlemleri karşımıza çıkıyor. Biz tüm kullanıcı uygulamalarını ve sistem verilerini yedekle kısmını seçiyoruz. üm programlar listeleniyor ve tercih sizin. İşleme başlamadan önce etkin uygulamaları kapat seçeneğini işaretleyin. Yoksa çalışan uygulamaların yedeği alınırken sıkıntı olabiliyor. Yedekleme işlemi başlıyor. Fakat bu işlem telefondaki uygulama sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Kısacası biraz uzun sürebilir. İşlem bittikten sonra telefonun hafıza kartına yedeklenmiş dosyalar kayıt ediliyor. TitaniumBackup adlı klasör içerisinde kayıt edilen dosyalar, sizin tüm bilgilerinizi oluşturuyor.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Bu klasörü ne yapın ne edin saklayın. Bilgisayarınızda da bu dosyayı yedeklemenizi öneriyorum. Sadece hafıza kartına güvenmeyin. 
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Evet uygulamalarımız ve uygulamalardaki kayıtlarımız klasöre yedeklendi. Artık telefona format atabiliriz. Telefona format attıktan sonra gelelim uygulamaları geri yüklemeye. Hafıza kartındaki yedeğimizi kontrol ediyoruz ve ilk 3 işlemi tekrar yapıyoruz. Yine aynı programı açıyoruz ve menü tuşuna basıp, toplu işlemleri seçiyoruz. Toplu işlemlerin altında bulunan tüm uygulamaları geri yükleye tıklayın. 


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]7-En önemli uygulama Xposed Framework. Bu konu ve modları başlı başına bir forum bölümü edeceğinden konuyu burada değil forumda bunun için bir bölüm açarak orada paylaşalım. Ama kısaca bahsedelim ne olduğundan.


[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 640x379 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x296]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif][img=16x16]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutlari 800x474 dir. Buyultmek icin tiklayiniz.

[img=500x296]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/img]

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Android'li telefonunuzu veya tabletinizi kişiselleştirmek için zahmetli Custom ROM yükleme yolunu izlemek zorunda değilsiniz, launcher'lardan veya Google Play'deki farklı root uygulamalarından bahsetmiyorum. Xposed framework, root'lu cihazınızı Custom ROM yüklemeden çok daha kolay özelleştirmenize izin veriyor.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]Xposed framework ismini daha önce duymayanlar için onunla neler yapılabildiğini kısaca sıralayalım. İşte Custom ROM yüklemeden, sadece Xposed framework yoluyla yapabileceklerinizden sadece bazıları.

[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]- Durum çubuğunun görünümünü değiştirebilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]- Uygulamaların tam ekranda başlamasını sağlayabilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]- Uzun metinler ekrandayken ekranın açık kalmasını sağlayabilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]- 180 derece ekran döndürmeyi etkinleştirebilirsiniz.
[font='Segoe UI', 'Helvetica Neue', 'Nimbus Sans L', Arial, 'Liberation Sans', sans-serif]- Uygulamalara özel DPI (inç başına piksel) ayarı yapabilirsiniz.
Mesajı Paylaş


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Sitemizde Gold ve VİP Üye olarak ayrıcalıklı olabilirsiniz!
  • Gösterim 1,338 
  • Replika Telefon Root
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter